Lex Terra

Aktualności

Ciekawe realizacje

 • Wycena jeziora

  Tak, jezioro to również nieruchomość. Czy wiecie Państwo, że w Słowenii jest tajemnicze, znikające jezioro?  Pojawia się jesienią, ma długość 10 km i szerokość 5 km. Latem może być uprawiane jako pole, zimą zaś wykorzystywane jest jako lodowisko. To byłaby dopiero wycena! Pytanie tylko, czy nieruchomości rolnej, czy nieruchomości pod wodami?

  więcej

Ciekawe Realizacje

Dla większości z nas nieruchomość to dom, działka lub pole uprawne. Tymczasem nieruchomości posiadają niezliczone formy i są niepowtarzalne. Chcąc podzielić się z Państwem interesującą tematyką jaką jest niewątpliwie rynek nieruchomości, przedstawiamy kilka ciekawych naszych realizacji.


 • Wycena hotelu

  Wycena hotelu


  Czy mówi coś Państwu termin „metoda małego kciuka”? Nie…, to nie nowa metoda pomiaru niewielkich długości a jedna z metod wyceny hoteli. Wartość hoteli można oszacować za pomocą mnożników  i tak np. wartość małego hoteliku stanowi dwukrotność rocznych przychodów ze sprzedaży miejsc hotelowych lub ośmiokrotność dochodów sprzedającego. Ale jeśli w hotelu mamy restaurację  to można ją nabyć za wartość wyposażenia i zapasów powiększonych o ½  wartości rocznej sprzedaży. I to jest właśnie metoda „małego kciuka”.

 • siec

  Wycena sieci przesyłowej


  Rurociągi to liniowy obiekt budowlany i jako budowla, wycena rurociągów przypisana jest rzeczoznawcom majątkowym. Wartość rurociągów zależy od tego czy i co w nim płynie. Wartość nie użytkowanego rurociągu stanowi właściwie wartość złomowania materiału, z jakiego jest wykonany. Ale czy wiecie Państwo, że kilometrowy odcinek gazociągu może generować roczne przychody w wysokości 500 000 złotych? I któż nie chciałby być właścicielem np.  takiego kilometrowego odcinka rurociągu w którym płynie gaz…

 • Analiza opłacalności inwestycji

  Analiza opłacalności inwestycji


  Analiza dotyczyła zmiany sposobu użytkowania nieruchomości w Katowicach przy ul. Jesionowej, z biurowej na biurowo-mieszkalno-hotelowo-usługową. Obecnie budynek pełni funkcję biurowo-hotelową z zapleczem usługowym.

1 2 3 4 5

Kontakt

ul. Jesionowa 15
40-159 Katowice
tel. 032 750 59 96
fax 032 750 59 40
kancelaria@lexterra.pl