Lex Terra

Aktualności

 • Życzenia Wielkanocne

  Na zbliżające się  Święta Wielkanocne składam Państwu moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń wielkanocny koszyk pełen spełnionych Państwa marzeń oraz wiosennego nastroju bez względu na pogodę

  Katarzyna Rusin

  więcej


Ciekawe realizacje

 • Wycena jeziora

  Tak, jezioro to również nieruchomość. Czy wiecie Państwo, że w Słowenii jest tajemnicze, znikające jezioro?  Pojawia się jesienią, ma długość 10 km i szerokość 5 km. Latem może być uprawiane jako pole, zimą zaś wykorzystywane jest jako lodowisko. To byłaby dopiero wycena! Pytanie tylko, czy nieruchomości rolnej, czy nieruchomości pod wodami?

  więcej

Ciekawe Realizacje

Dla większości z nas nieruchomość to dom, działka lub pole uprawne. Tymczasem nieruchomości posiadają niezliczone formy i są niepowtarzalne. Chcąc podzielić się z Państwem interesującą tematyką jaką jest niewątpliwie rynek nieruchomości, przedstawiamy kilka ciekawych naszych realizacji.


 • Wycena hotelu

  Wycena hotelu


  Czy mówi coś Państwu termin „metoda małego kciuka”? Nie…, to nie nowa metoda pomiaru niewielkich długości a jedna z metod wyceny hoteli. Wartość hoteli można oszacować za pomocą mnożników  i tak np. wartość małego hoteliku stanowi dwukrotność rocznych przychodów ze sprzedaży miejsc hotelowych lub ośmiokrotność dochodów sprzedającego. Ale jeśli w hotelu mamy restaurację  to można ją nabyć za wartość wyposażenia i zapasów powiększonych o ½  wartości rocznej sprzedaży. I to jest właśnie metoda „małego kciuka”.

 • siec

  Wycena sieci przesyłowej


  Rurociągi to liniowy obiekt budowlany i jako budowla, wycena rurociągów przypisana jest rzeczoznawcom majątkowym. Wartość rurociągów zależy od tego czy i co w nim płynie. Wartość nie użytkowanego rurociągu stanowi właściwie wartość złomowania materiału, z jakiego jest wykonany. Ale czy wiecie Państwo, że kilometrowy odcinek gazociągu może generować roczne przychody w wysokości 500 000 złotych? I któż nie chciałby być właścicielem np.  takiego kilometrowego odcinka rurociągu w którym płynie gaz…

 • Analiza opłacalności inwestycji

  Analiza opłacalności inwestycji


  Analiza dotyczyła zmiany sposobu użytkowania nieruchomości w Katowicach przy ul. Jesionowej, z biurowej na biurowo-mieszkalno-hotelowo-usługową. Obecnie budynek pełni funkcję biurowo-hotelową z zapleczem usługowym.

1 2 3 4 5

Kontakt

ul. Jesionowa 15
40-159 Katowice
tel. 032 750 59 96
fax 032 750 59 40
kancelaria@lexterra.pl